0

KoronaEKSPERCI nie odpuszczają! Są oburzeni zapowiedzią zniesienia restrykcji COVIDowych!

Share

Pacjent na pewno potrzebuje odpoczynku i regeneracji zarówno w trakcie choroby, jak i po niej, bo COVID mocno obciąża organizm. Niestety, w Polsce jest taki kłopot, że bardzo dużo pracodawców wymaga szybkiego powrotu do pracy – twierdzi Maciej Roszkowski, psychoterapeuta i „korona ekspert”.

Roszkowski jak wielu innych „korona ekspertów” w Polsce nie ukrywa, że jest oburzony propozycją Ministerstwa Zdrowia, aby już od kwietnia całkowicie znieść istniejące ograniczenia koronawirusowe.

Według „korona eksperta” bardzo złym pomysłem jest chociażby zniesienie izolacji, ponieważ to idealny czas na to, aby chory mógł zregenerować siły.

Jest presja, żeby jak najszybciej wrócić i pracować zdalnie czy nawet w biurze. Obawiam się, że jeżeli zniesiemy izolację, a chorzy będą chodzili w różne miejsca – w tym do pracy, to nie tylko będą roznosili wirusa dalej, ale też nie będą mieli czasu na regenerację, odpoczynek, które są konieczne przy COVID-19 – podkreślił.

Co więcej, zdaniem Roszkowskiego zniesienie restrykcji spowoduje, że więcej osób będzie chodziło do pracy chorych, ponieważ będzie uznawało, że dolegliwości są stosunkowo łagodne.

To, że mnóstwo osób z objawami grypy brało paracetamol i szło do pracy powodowało, że zwiększał się zdecydowanie odsetek powikłań kardiologicznych. Tu to ryzyko jest takie samo. COVID nawet w przypadku lekkiego przebiegu może powodować różnego rodzaju komplikacje. Jeśli organizm nie ma czasu na zbilansowany odpoczynek, to zwiększamy ryzyko powikłań, a w przypadku COVID ich spektrum może być bardzo szerokie i nie dotyczy to tylko ciężkiego przebiegu choroby – stwierdził.

Źródło: ABCZdrowie.pl