2

„KoronaEKSPERCI” w panice! Wzrost zakażeń to nie porażka szczepień

Share

Wzrostu zakażeń nie należy w najmniejszym stopniu interpretować jako porażki szczepień – twierdzi Franco Locatelli, koordynator naukowego komitetu doradców rządu. „Korona ekspert” twierdzi, że wzrost związany jest z obowiązkiem testowania osób zaszczepionych przed udziałem w dużych imprezach.

W rozmowie z dziennikiem „Corriere della Sera” Locatelli stwierdził, że obecna sytuacja zmierza ku wprowadzeniu kolejnych ograniczeń w życiu obywateli.

W trakcie wywiadu Franco Locatelli podkreślił, że nie należy wiązać ze sobą kwestii szczepionek i wzrostu zakażeń, a w sposób szczególny podkreślił, że nie należy rozpatrywać tego jako „porażki szczepień”.

Gdybyśmy ich nie mieli, przy występowaniu wariantów charakteryzujących się większą szybkością szerzenia i zaraźliwością, jak Delta czy ostatnio Omikron, bardzo dużo osób straciłoby życie – oświadczył.

Przypomnijmy, wcześniej w wywiadzie dla „La Stampa” dyrektor generalny włoskiej Agencji Leków przyznał, że najprawdopodobniej we Włoszech nastąpi rekomendacja podawania czwartej dawki szczepionki przeciw COVID-19.