8

KoronaEKSPERT Dzieciątkowski o niezaszczepionych: To niemal morderstwo z premedytacją!

Share

Mamy znaczny odsetek społeczeństwa, który po prostu nie chce się szczepić – mówi z żalem dr Tomasz Dzieciątkowski.

Wirusolog, jeden z popularniejszych „korona ekspertów” w Polsce kolejny raz postanowił podzielić się swoimi przemyśleniami na temat postawy Polaków, którzy nie zdecydowali się na zaszczepienie.

Na łamach portalu ABCZdrowie.pl dr Dzieciątkowski mówił między innymi o osobach, które na ustach niosą hasła „obrony bliskich”.

Spora część obecnych zgonów to niezaszczepieni lub nie w pełni zaszczepieni seniorzy, których rodziny postanowiły „chronić” przed rzekomymi skutkami szczepień. To zakrawa niemal na morderstwo z premedytacją. Podobnie myślą rodzice, którzy „chronią” dzieci – stwierdził.

Podobnego zdania jest również dr Bartosz Fiałek. „Popularyzator wiedzy na temat COVID” uważa, że należy przygotować się na tsunami zakażeń w Polsce.

Trzeba byłoby wprowadzić obowiązkowe szczepienia w newralgicznych grupach i respektowanie zasad sanitarno-epidemiologicznych pod groźbą wysokich kar pieniężnych. Ale to już i tak jest za późno. Wprowadzone w życie decyzje dotyczące walki z nowym koronawirusem dają efekty z opóźnieniem, ok. 14-dniowym. A my czasu już nie mamy – podkreślił.

Źródło: ABCZdrowie.pl