6

„KoronaEKSPERT” Grzesiowski atakuje łagodzenie obostrzeń. Wieszczy tysiące zachorowań

Share

Mamy nadzieję, że w marcu będziemy mogli podejmować odważne decyzje o znoszeniu restrykcji – mówił minister zdrowia Adam Niedzielski w trakcie niedawnej konferencji prasowej. Z takim zdaniem nie zgadza się „korona ekspert” dr Paweł Grzesiowski.

Jeden z najpopularniejszych „korona ekspertów” w kraju jest przekonany, że wprowadzane obecnie decyzje związane ze skróceniem kwarantanny do 7. dni spowoduje całą masę osób zarażonych, które pójdą do pracy.

Skrócenie izolacji do siedmiu dni, bez testu antygenowego, oznacza, że wielu pacjentów zakaźnych, wróci do pracy i kontaktów społecznych. To niezgodne z wytycznymi ECDC. Skąd wiara, że po tygodniu wszyscy wyeliminowali wirusa? Dlaczego medyków możemy zwolnić po ujemnym teście w piątym dniu? – przekonywał Grzesiowski.

Co się zmieniło w epidemiologii chorób zakaźnych. Kwarantanna po kontakcie z chorym na COVID jest niepotrzebna, niezależnie od stanu zaszczepienia osoby z kontaktu. To niezgodne z aktualną wiedzą, wytycznymi międzynarodowymi i zdrowym rozsądkiem. Brak kwarantanny = wzrost zakażeń – dodał.