4

„KoronaEKSPERT” wyśmiewa przeciwników szczepień! „To jest tak głupie, że po prostu trudno jest z tym dyskutować…”

Share

Pozostaje tylko smutek, że mamy tak niski poziom edukacji w społeczeństwie – twierdzi w rozmowie z portalem ABCZdrowie.pl, dr Tomasz Sobierajski.

Socjolog w swojej wypowiedzi zdecydowanie krytykuje osoby, które sceptycznie podchodzą do tematu szczepienia przeciw COVID-19. Jego zdaniem poglądy przez nich wyrażane są na tyle głupie, że nie warto podejmować dyskusji.

Segregacja jest sytuacją, w której osoba nie ma możliwości wyboru. W tej chwili osoby niezaszczepione wiedzą, że ich prawa mogą być ograniczone, ale nic z tym nie robią. Więc można tylko się zastanawiać, czy z ich procesem myślowym jest wszystko w porządku – stwierdza.

Co więcej, Sobierajski uważa, że obecnie promowana segregacja sanitarna nie może być w żaden sposób porównywana do tej, która występowała w latach 30. i 40. ubiegłego wieku.

Szczególnie biorąc pod uwagę historyczne doświadczenia, jakie ma Polska. Część przeciwników szczepień porównuje obecną sytuację do czasów Zagłady i prześladowania osób pochodzenia żydowskiego. To jest tak głupie, że po prostu trudno jest z tym dyskutować. Pozostaje tylko smutek, że mamy tak niski poziom edukacji w społeczeństwie – dodaje.

Dr Sobierajski nie jest jedyną osobą, która w sposób krytyczny odnosi się do przeciwników segregacji sanitarnej. Podobnego zdania jest m.in. prof. dr hab. n. med. Magdalena Marczyńska.

Ten dialog o segregacji społeczeństwa jest dla mnie przedziwny. Tu nie chodzi o żadną segregację, a o ochronę ludzi, do których nie można dotrzeć. Tu nie chodzi tylko o prywatny biznes, tylko o kwestię odpowiedzialności, tego, że zakażam innych, dla których zakażenie może być śmiertelne. Nie wolno zapominać, że im więcej łóżek jest blokowanych przez pacjentów z COVID-19, tym mniej jest miejsc dla osób z chorobami nowotworami czy kardiologicznymi. Te osoby też będą umierały, bo nie dostaną się do lekarza – skomentowała.

Źródło: ABCZdrowie.pl