0

KoronaPROPAGANDA działa! Grozi nam kolejny lockdown? „Liczba zakażonych może być 20-krotnie wyższa”

Share

Należy się spodziewać, że w Polsce w ciągu najbliższych dwóch-trzech tygodni wzrośnie liczba osób zakażonych, w szczególności objawowo – mówi dr Aneta Afelt z Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW.

W rozmowie z agencją Newseria Biznes „korona ekspert” podkreśliła, że nie powinniśmy zapominać o trwającej cały czas pandemii koronawirusa.

Z pewnością nie można myśleć, że jesteśmy już w końcówce pandemii. Jesteśmy dopiero na początku egzystencji tego wirusa w naszym społeczeństwie i z pewnością zostaniemy z nim na długo. A w tym dokładnie momencie, latem 2022 roku, jesteśmy w trakcie narastania fali zakażeń wirusem SARS-CoV-2, wariant omikron BA.4 i BA.5 – podkreśla.

Zdaniem dr Afelt trudno jest obecnie, w sposób dokładny ocenić sytuację epidemiczną w Polsce. Jest to związane z danymi przedstawianymi przez resort zdrowia.

Dziś bardzo trudno jest odpowiedzieć na pytanie, ilu faktycznie jest w Polsce zakażonych, bo nie mamy formalnego systemu monitoringu. Te dane, które publikuje Ministerstwo Zdrowia, są danymi bardzo mocno przybliżonym – stwierdza.

Źródło: Newseria Biznes