4

KoronaPROPAGANDA powraca! Grzesiowski straszy: Zachorowań mogą być MILIONY!

Share

W związku z tym, że Omikron jest bardzo zakaźny, zachorowań mogą być miliony, tylko my ich nie odnotujemy, bo pacjenci nie są testowani – twierdzi dr Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. walki z COVID-19.

Kilka tygodni przerwy w związku z wojną na Ukrainie i powrót korona propagandy. W mediach znów zaczynają pojawiać się „eksperci”, którzy przekonują, że przed nami fala zachorowań.

Jednym z pierwszych „korona ekspertów”, którzy postanowili wyjść przed szereg jest dr Grzesiowski.

Wzrosty zachorowań są widoczne. W ostatnim tygodniu aż o 60 proc. wzrosła liczba zachorowań we Włoszech, prawie o 50 proc. we Francji, prawie o 30 proc. w Niemczech. To są naprawdę wysokie cyfry. W Niemczech odnotowano pół miliona zachorowań w ciągu tygodnia. To oznacza, że mamy do czynienia z dużą aktywnością wirusa mimo wysokich temperatur, dobrej pogody i dużej ilości słońca. Nasze nadzieje, że wraz z przyjściem lata wirus się wyciszy, niestety się nie potwierdzają – mówił.

W rozmowie z Newsroom WP ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. walki z COVID-19 stwierdził, że powinniśmy się spodziewać milionów zachorowań.

Ile zachorowań będzie? Trudno powiedzieć. W tej chwili nie ma niemal żadnych ograniczeń w mobilności ani w kontaktach międzyludzkich. W związku z tym, że nie nosimy już prawie nigdzie maseczek, nie ma dystansu, zarażenia występują bardzo często. W związku z tym, że Omikron jest bardzo zakaźny, zachorowań mogą być miliony, tylko my ich nie odnotujemy, bo pacjenci nie są testowani – podkreślił.

Źródło: WP.pl