0

KoronaPROPAGANDA strachu! Dr Karauda wprost: Szpitale się ZAPEŁNIĄ! Będzie za późno

Share

W momencie, gdy ludzie zaczną masowo trafiać do szpitali, będzie za późno. Będziemy tylko ograniczać skalę zniszczeń. Żeby nie doszło do katastrofy, trzeba działać teraz – twierdzi dr Tomasz Karauda, z oddziału chorób płuc Szpitala Uniwersyteckiego w Łodzi.

W rozmowie z portalem Onet.pl „korona ekspert” odniósł się do niedawnych komunikatów Ministerstwa Zdrowia w sprawie fali koronawirusa w Polsce. Jak podał Adam Niedzielski „kroki” podejmowane będą po osiągnięciu progu około 5000 hospitalizacji.

Widzimy wzrost zakażeń i wraz z tą falą wzrost hospitalizacji z powodu COVID-19. Musimy o tym mówić. Dwa lata pokazały nam, jak wielu ludzi możemy stracić. Nie wolno nam po raz kolejny popełniać tych samych błędów. Powoli te szpitale i oddziały zakaźne się zapełniają. Mamy problem, by przekazywać pacjentów z COVID-19. Wyobraźmy sobie, że na pięcioosobowej sali, gdzie ludzie mają niedobory odporności, choroby autoimmunologiczne, ktoś zaczyna zakażać. Jedni przejdą to łagodnie, a inni przypłacą to życiem. Musimy być czujni, nie możemy na to machnąć ręką – przekonywał Karauda.

„Korona ekspert” straszy, że w obecnej sytuacji pacjenci zgłaszają się często w fatalnej sytuacji zdrowotnej.

COVID-19 zaostrza objawy tych chorób u części osób, szczególnie starszych, do tego stopnia, że wymagają pobytu w szpitalu. Jeżeli oni masowo zaczynają chorować, trafiają do szpitali i zajmują miejsce innym chorym. Nawet jeśli tylko niewielka liczba osób trafi do szpitala, to zaczynają oni przeciążać system. Dlatego tak ważny jest powrót do testowania i do zachęcania do szczepień. Trzeba by wrócić do testowania darmowego – komentował.

 

Źródło: Onet.pl