0

KoronaPROPAGANDA strachu! Ekspert ds. COVID: Będą miliony zakażeń! „Powinniśmy błagać ludzi…”

Share

Należy błagać ludzi, aby nie szli do pracy i przywrócić obowiązkowe noszenie masek, ponieważ szczepionki nie działają tak dobrze jak kiedyś – twierdzi ekspert ds. COVID dr Norman Swan.

Cytowany przez portal news.com.au australijski „korona ekspert” nie ma wątpliwości, że już w najbliższym czasie rządzący powinni zacząć wprowadzać restrykcje znane z poprzednich fal koronawirusa.

Prawdopodobnie musimy nakazać noszenie maseczek w środowiskach wysokiego ryzyka, w przeciwnym razie, gdy nadejdzie następny wariant i będzie bardziej zaraźliwy, będzie większe ryzyko poważnego zachorowania lub zgonu – przekonuje.

Zdaniem dr Swana, nowe subwarianty Omicron – BA.4 i BA.5 są odporne na szczepionki. Atakują nie tylko w pełni zaszczepionych, ale także tych, którzy przechodzili już chorobę.

Niestety, wbrew oczekiwaniom nie nabyliśmy odporności na wirusa i nie przechodzimy go łagodniej. Przy powtórnej infekcji istnieje zwiększone ryzyko powikłań związanych z chorobami serca, nerek oraz innych skutków ubocznych, które są niezależne od szczepień – podkreślił.

Musimy to spowolnić i błagać ludzi, by nie szli do pracy, jeżeli nie muszą. Młodzi ludzie również są narażeni na długotrwałe skutki uboczne. To nie jest zwykłe przeziębienie, ani grypa – dodał.

 

Źródło: news.com.ua