4

KoronaPROPAGANDA w rozsypce! Ekspert nie ma wątpliwości: IV fali nie będzie!

Share

Rzeczywiście dokładnie od tego 1 kwietnia, kiedy to ogłosiłem, mieliśmy dwa-trzy miesiące bardzo szybkich spadków liczby zakażeń dokładnie wedle tych przewidywań. Aż byłem zdziwiony, jak bardzo dokładnie wedle tych przewidywań – twierdzi Krzysztof Szczawiński w rozmowie z NamZalezy.pl.

Matematyk, analityk i twórca modelu budowania odporności zbiorowej na koronawirusa kolejny już raz potwierdził, że nie ma mowy o kolejnych falach zachorowań, które mają pojawiać w Polsce.

Teraz mamy dwa miesiące takiej fluktuacji. Od trochę ponad miesiąca ta liczba zakażeń wykrytych troszkę wzrasta, ale to jest tak, że w jednych województwach wzrasta, w innych w tym czasie spada. Rzeczywiście w sumie ta liczba rośnie i warto zrozumieć dlaczego tak się dzieje – podkreślił Szczawiński.

Nie mamy jasnego wzrostu takiego, jak właśnie na przykład podczas drugiej czy trzeciej fali, kiedy był wzrost wykładniczy w każdym województwie równomiernie i widać było, że to po prostu jest rozprzestrzenianie się epidemicznie tego wirusa w każdym województwie i przez to w całym społeczeństwie – dodał.

Matematyk zauważył, że według przedstawianych przez Ministerstwo Zdrowia statystyk mamy obecnie do czynienia ze średnio 3 zgonami dziennie, z czego większość z chorobami współistniejącymi.

Tak definiując falę epidemiczną, uważam, że przeważające prawdopodobieństwo jest takie, że już z taką falą mieć do czynienia nie będziemy – wskazał.

Ten wirus jest, on mutuje, zakażenia się będą pojawiać. Mówię jedynie, że najprawdopodobniej, wedle modeli, które się już wielokrotnie sprawdziły (…) do fali epidemicznej na skalę taką jak opisałem moim zdaniem nie dojdzie – podkreślił Szczawiński.

 

Źródło: NamZależy.pl