0

KoronaSZALEŃSTWO powraca! Morawiecki wprost: Dystans, dezynfekcja, maseczka

Share

Powrót do miękkich zaleceń, czyli zasady: dystans, dezynfekcja, maseczka; to zaleca dziś Światowa Organizacja Zdrowia – mówił premier Mateusz Morawiecki w trakcie spotkania w Łagiewnikach. Polityk odniósł sie tym samym do informacji o wzroście liczby zakażeń koronawirusem.

Morawiecki poinformował, że kilka dni temu doszło do spotkania rady ds. COVID, będącej następstwem Rady Medycznej.

Przeprowadziliśmy bardzo wnikliwą dyskusję na ten temat w gronie specjalistów, ekspertów. Wypracowaliśmy pewne mechanizmy, które już zostały zakomunikowane przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego – podkreślił premier.

Ze swojej strony wolę przestrzec – ponieważ i mnie samego niejednokrotnie ta kapryśna natura COVID-19 zaskoczyła – więc wolę (…) powiedzieć wszystkim rodakom: strzeżmy się przed tym poprzez te wszystkie zasady, które wypracowaliśmy: dystans, dezynfekcja, maseczki – to jest to, co zaleca Światowa Organizacja Zdrowia – dodał.

Przypomnijmy, że wcześniej zapowiedziano, iż rząd przygotowuje wstępne plany zwiększenia liczby łóżek covidowych jeśli będzie to konieczne.

W czwartek badania potwierdziły 1840 zakażeń koronawirusem. Zmarły cztery osoby z COVID-19. Tydzień temu, 7 lipca, Ministerstwo Zdrowia informowało o 1068 zakażeniach koronawirusem.

Źródło: Polsat News