1

KoronaSZALEŃSTWO trwa! Dr Afelt: Pandemia zostanie z nami przez kilka kolejnych lat

Share

Nadciąga „czwarta fala” – to zdanie, które powtarzane jest przez polityków, ekspertów i mainstreamowe media. Okazuje się jednak, że niektórzy „znawcy tematu” idą jeszcze dalej, w tym gronie jest m.in. dr Aneta Afelt.

Pandemia zostanie z nami przez kilka kolejnych lat. Nowe patogeny – takie jak SARS-CoV-2, które pojawiają się w środowisku ludzkim, mają to do siebie, że jeżeli ich rozprzestrzenianie się nie zostanie skutecznie zatrzymane, zostają w społeczności na długie lata – mówiła w rozmowie z Gazeta.pl członek zespołu doradczego ds. COVID-19 przy prezesie PAN.

Dr Afelt twierdzi, że przez najbliższe 3 do 5 lat przyjdzie nam żyć w ograniczeniach i koronaszaleństwie.

My musimy przywyknąć do tego, że przez pewien czas, 3-5 lat, dopóki nie będziemy znali pełnej sytuacji, naszej reakcji na kolejne warianty, naszej reakcji immunologicznej odpowiedzi na szczepienia, na to, jak długo utrzymuje się odporność, w jaki sposób wirus będzie próbował obejść nasze wszystkie metody zapobieżenia jego rozprzestrzenianiu, dopiero wtedy będziemy w miarę przyzwoicie przygotowani naukowo i strategicznie – stwierdza.

 

Źródło: Gazeta.pl