2

KoronaSZALEŃSTWO trwa! Kobieta uratowała życie kierowcy! Dostała karę bo była na kwarantannie

Share

4500 euro taką kwotę kary ma zapłacić mieszkanka Włoch, która będą na kwarantannie z powodu zakażenia koronawirusem ruszyła na pomoc motocykliście, który uległ wypadkowi przed jej domem. Sąd był bezlitosny i nie przyjął żadnych okoliczności łagodzących.

Jak informują lokalne media sytuacja miała miejsce w kwietniu 2020 roku. Kobieta przebywająca w mieszkaniu w okolicach Padwy usłyszała ogromny huk na ulicy. Wybiegła z domu i zobaczyła mężczyznę, który jadąc na motorze uderzył w znak drogowy.

Leżał na ziemi, był cały obolały. Pomogłam mu, chciał się podnieść, ale w jego stanie nie było to wskazane – relacjonowała kobieta.

Na miejsce wypadku przybyło pogotowie i karabinierzy. Funkcjonariusze odkryli, że 56-latka powinna znajdować się na kwarantannie. Kobieta została spisana za naruszenie zasad izolacji, a sprawa trafiła do sądu.

Kilka dni temu Maristella Scarmignan otrzymała informację, iż sąd skazał ją na cztery miesiące aresztu. Kara została zredukowana do dwóch, a następnie zamieniona na grzywnę w wysokości 4500 euro.

Miałam go zostawić rannego na ulicy? – pytała kobieta.