2

KoronaSZALEŃSTWO trwa! Kraje G20 obiecały zaszczepić całą ludność świata!

Share

Kraje G20 zobowiązały się do działań na rzecz zapewnienia dostępu do szczepień przeciwko Covid-19 całej ludności świata, zwłaszcza z krajów rozwijających się – czytamy w mediach relacjonujących spotkanie ministrów zdrowia dwudziestu największych krajów świata.

Wydarzenie zorganizowane zostało we Włoszech, dokładniej w Rzymie przy głównym udziale ministra zdrowia Roberto Speranzy.

Najsilniejsze kraje z G20 muszą wziąć na siebie odpowiedzialność za udzielanie pomocy tym słabszym w kampanii szczepień i trzeba to zrobić natychmiast – mówił Speranza w trakcie spotkania.

Jak przedstawiono w podsumowaniu obrad, ministrowie zdecydowali się na „wsparcie” dla najsłabszych państw. Zadaniem G20 ma być doprowadzenie do sytuacji w której każdy obywatel świata będzie mógł się zaszczepić.

Kraje G20 zobowiązują się do pomocy w zapewnieniu dostaw szczepionek do najsłabszych państw także poprzez inicjatywę Covax – stwierdził.

Chcemy stworzyć warunki do tego, aby produkcja była prowadzona w różnych krajach i zwiększona została zdolność produkcyjna w innych częściach świata – dodał włoski minister zdrowia.