3

KoronaSZALEŃSTWO trwa! „Obowiązek szczepień tylnymi drzwiami”

Share

Obowiązek szczepień wprowadzany tylnymi drzwiami – tak o nowych przepisach pandemicznych pisze niemiecki „Tagesschau”. Od 1 listopada osoby niezaszczepione nie będą otrzymywać wynagrodzenia w przypadku odbywania kwarantanny.

Nie może być tak, że politycy przenoszą odpowiedzialność za walkę z pandemią na pracowników. Nadal odrzucamy przymus szczepień, wprowadzany tylnymi drzwiami”. Ponadto nowe rozporządzenie oznacza, że pracownicy musieliby ujawnić pracodawcy status szczepień – mówi oburzony szef Konfederacji Związków Zawodowych, Reiner Hoffmann.

Zupełnie innego zdania są jednak przedstawiciele Związku Miast i Gmin. Ich zdaniem wprowadzone rozwiązania są sprawiedliwe dla pracodawców, którzy cierpią z powodu braku przymusu zaszczepienia swoich pracowników.

To indywidualna decyzja, aby nie szczepić się pomimo istniejącej oferty. Oznacza to, że każdy sam musi ponieść konsekwencje takiej decyzji. Nie ma powodu, dla którego w takich przypadkach społeczeństwo miałoby finansować rekompensatę – twierdzi Gerd Landsberg, szef Związku Miast i Gmin.

Podobnie sprawę komentują politycy, z ministrem zdrowia na czele. Według Jensa Spahna, decyzja o wprowadzeniu odbierania wynagrodzenia w trakcie kwarantanny jest sprawiedliwa społecznie, ponieważ obecnie inni obywatele muszą zrzucać się za skutki nieodpowiedzialnych niezaszczepionych.

Ci, którzy chronią siebie i innych za pomocą szczepień, mają uzasadnione pytanie, dlaczego płacą za tych, którzy nie zostali zaszczepieni i muszą zostać poddani kwarantannie. To ważne, że gdy ludzie mówią, że niezaszczepienie się to ich dobrowolna, osobista decyzja – to z tą decyzją wiąże się odpowiedzialność poniesienia konsekwencji finansowych – komentuje.

Eksperci nie ukrywają, że takie rozwiązania natychmiast odbiją się negatywnie na pomysłodawcach. Według wielu prognoz osoby niezaszczepione będą unikać wykonywania testów oraz lekceważyć obowiązki kwarantanny, aby nie stracić swojego wynagrodzenia.

 

Źródło: Tagesschau