4

KoronaSZALEŃSTWO trwa! Obowiązkowe maseczki we własnym domu! Wskazano konkretne pomieszczenia

Share

Nawet infekcja jednym z poprzednich wariantów koronawirusa nie zapewnia już kompleksowej ochrony – twierdzą władze Austrii, które zdecydowały się na kolejne zaostrzenia przepisów sanitarnych. Do już istniejącego, totalnego lockdownu, dołączono kolejne ograniczenia wolności.

Tamtejsze ministerstwo zdrowia przekracza kolejną granicę, wchodząc z obostrzeniami do prywatnych domów. Okazuje się, że według nowych wytycznych maseczki ochronne typu FFP2 będzie trzeba nosić także w domach! Co więcej, zdecydowano się wskazać konkretne pomieszczenia, w których będziemy musieli zasłaniać nos i usta. Chodzi o wszystkie pomieszczenia nie znajdujące się w tzw. „prywatnej strefie mieszkalnej” czyli sypialni i pokoju dziecięcym. Jeśli zatem będziemy chcieli wraz z domownikami przesiadywać w salonie, będziemy musieli mieć na sobie maseczkę.

Uściślono, że takowe ograniczenia dotyczyć będą osób podejrzewanych o zakażenie Omikronem. Trafiać oni będą na tzw. zaostrzoną kwarantannę w trakcie której będą dwukrotnie badani tj. pierwszego i 13. dnia odosobnienia. Izolacja będzie mogła się zakończyć w przypadku uzyskania negatywnego testu.

Jak odnotowało pismo „Die Presse”, zielone światło dla nowych zasad wydały władze ośmiu z dziewięciu landów: Wiednia, Burgenlandu, Vorarlbergu, Karyntii, Salzburga, Styrii, Tyrolu oraz Dolnej Austrii.

Źródło: Polsat News