2

KoronaSZALEŃSTWO trwa! WHO ogłasza nową mutację. Czas na DELTAKRON!

Share

Znowu pandemia jest daleka od zakończenia – twierdzą naukowcy z WHO ogłaszając, że zidentyfikowano właśnie nowy wariant koronawirusa. Nieoficjalnie określany jest nazwą „Deltakron”.

Według informacji publikowanych przez korona ekspertów nowa mutacja to połączenie dwóch wcześniej znanych szczepów czyli „Delty” i „Omikrona”. Już w styczniu na Cyprze wykryto 25 przypadków zakażeń taką hybrydą. Teraz okazuje się, że takowe zdarzają się także we Francji, Holandii, Danii i USA.

Podczas pandemii SARS-CoV-2 co najmniej dwa warianty krążyły w tym samym czasie i na tych samych obszarach geograficznych. Stworzyło to możliwości rekombinacji tych dwóch wariantów – twierdzi Philippe Colson z IHU Mediterranee Infection w Marsylii.

W sprawie nowej mutacji wypowiedziała się także Światowa Organizacja Zdrowia.

Obserwujemy bardzo intensywny poziom krążenia. Widzimy, że ten wirus zaraża zwierzęta, z możliwością ponownego zarażenia ludzi. Więc pandemia jest daleka od zakończenia – skomentowała dr Maria Van Kerkhove, epidemiolog WHO.

Część ekspertów już teraz ostrzega polityków i osoby odpowiedzialne za „ochronę” społeczeństwa, aby rozpoczęli baczne przyglądanie się nowej mutacji.

Musimy mieć oko na zachowanie tego rekombinanta pod kątem jego przenoszenia i zdolności do ucieczki przed ochroną immunologiczną wywołaną szczepionką – przekonuje prof. Lawrence Young, wirusolog z University of Wawrick.

Źródło: Medonet.pl