5

Koronawirus powraca do Polski! Niedzielski chce nowych restrykcji

Share

Czwarta fala pandemii koronawirusa zbliża się wielkimi krokami! Minister zdrowia Adam Niedzielski zdradził plan rządu na kolejny lockdown.

 

Rząd już od dawna straszy Polaków kolejną falą pandemii koronawirusa. Nie jest tajemnicą, że władzy już przygotowują się do wprowadzenia kolejnych restrykcji, które mogą wejść w życie w drugiej połowie sierpnia. Minister zdrowia Adam Niedzielski zdradził plan rządu na jesienną falę Covidu. Jego zdaniem pierwszy wzrost nowych zakażeń będzie miał miejsce już pod koniec wakacji.

Spodziewamy się, że w połowie sierpnia będzie miało miejsce pewne przyspieszenie zakażeń – zaczną się powroty z wakacji, rodziny zaczną przygotowywać się na powrót do szkół i do pracy. Najbardziej czarny scenariusz mówi, że będziemy mieli 15 tys. zakażeń dziennie na koniec września lub na początku października – powiedział podczas rozmowy z “Faktem”.

Szef resortu zdrowia dodał, że ogólnopolski lockdown już nie wróci. Tym razem wprowadzane będą regionalne restrykcje.

Regiony, które będą słabiej wyszczepione będą na pewno bardziej narażone na wprowadzanie obostrzeń. Tam prawdopodobieństwo rozprzestrzeniania się wirusa i ciężkich przebiegów jest większe. Jak patrzymy na mapę Polski to województwa warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, świętokrzyskie i podkarpackie – tam zdecydowanie to prawdopodobieństwo wprowadzania obostrzeń jest większe niż w pozostałych regionach – dodał.