0

Koronawirus szaleje na igrzyskach! Dramat faworyta do złota

Share

Czarny scenariusz zaczyna się realizować. To nie rywalizacja sportowa, a pozytywne wyniki testów mogą być głównym bohaterem zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Dziś z rywalizacji odpadł faworyt do złota w kombinacji norweskiej.

Jarl Magnus Riiber, 24 latek z Norwegii jeden z najlepszych sportowców na świecie w kombinacji norweskiej uzyskał właśnie pozytywny test na koronawirusa. Również próbka dodatkowa dała wynik pozytywny.

Regulacje mówią, że wszystkie kontakty sprzed 48 godzin przed pozytywnym testem są oznaczane jako bliskie kontakty. (…) Wcześniej w czwartek ogłoszono, że do takich kontaktów należą Ingrid Tandrevold, Johannes Boe i Marte Olsbu Roeiseland. Dodatkowo zostały zidentyfikowane kolejne trzy kontakty: Johanne Killi, Anna Odine Stroem i Joergen Graabak – informuje norweski komitet olimpijski.

Jak podkreślają eksperci, wszyscy wyżej wymienieni to gwiazdy w swoich dyscyplinach i kandydaci do medali.

Według najnowszych informacji Jarl Magnus Riiber nie został jeszcze w pełni wykluczony z igrzysk. Pierwszy konkurs kombinacji odbędzie się 9 lutego. Do tego dnia, aby wyjść z izolacji potrzeba dwóch negatywnych testów przez dwa dni z rzędu. Oznacza to, że 7 lutego Riiber musiałby otrzymać pierwszy negatywny wynik testu.

Źródło: Sportowefakty.wp.pl