2

KoronaZAMORDYŚCI nie odpuszczają! Szczepienie uchodźców to PRIORYTET!

Share

Najwięcej jest dzieci, które są przeziębione, wyziębnięte, przemęczone po podróży i którym też trzeba wykonywać testy w kierunku COVID, dlatego że tamten obszar jest epidemiologicznie gorszy niż Polska – twierdzi dr Michał Sutkowski.

„Korona eksperci” nie zamierzają zatrzymać się ze swoją propagandą i za wszelką cenę przypominają o szczepieniu przeciw COVID-19. Teraz na tapet wzięli uchodźców z Ukrainy, których wyszczepienie określają mianem „priorytetu”.

Na Ukrainie jest zaszczepionych 35 proc. mieszkańców. Proces szczepień tuż przed agresją rosyjską trochę przyspieszył, ale są zdecydowanie słabiej zaszczepieni niż Polska – przypomina dr Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych, członek Rady ds. Ochrony Zdrowia.

Cześć „korona ekspertów” twierdzi, że obecnie Polska powinna skupić się na podawaniu jednodawkowej szczepionki Johnson&Johnson. Zdaniem dr Sutkowskiego nie należy przykładać do tego wagi i stosować preparaty, które znajdują się w punktach szczepień.

Preparatu J&J jest stosunkowo mało, punkty szczepień dysponują teraz przede wszystkim szczepionkami mRNA, więc to będzie pewne utrudnienie. Jeżeli te osoby będą się zgłaszały, to będziemy szczepili szczepionkami, które po prostu będą dostępne w danym punkcie – podkreślił.

Źródło: ABCZdrowie.pl