0

Korwin-Mikke: Kradli, kradną… Może by z tym skończyć?

Share

Jak to był powiedział śp. Jan Emeryk Edward Dalberg-Acton, I baron Acton, XIII markiz Groppoli: „Władza korumpuje – a władza absolutna korumpuje absolutnie”. Gdy Polską rządziła koalicja PO-PSL, to kradli – ale musieli na siebie wzajemnie uważać. Tzw. „Zjednoczona Prawica” rządzi już prawie absolutnie (jeszcze Senat i część sądownictwa…), więc jest skorumpowana w stopniu jeszcze większym niż tamci.

Rozmiary kradzieży własności publicznej zapierają dech swoim rozmachem. Co to jest kradzież kilkuset milionów przy budowie „Stadionu Narodowego” z nieuniknionymi nadużyciami przy budowie „Centralnego Portu Komunikacyjnego”? Ten CPK nigdy nie powstanie (opóźnienie przy budowie podobnego kretynizmu w Berlinie wynosiło kilkanaście lat) – a za 30 lat samoloty będą startowały pionowo i nawet lotnisko w Modlinie zostanie zlikwidowane, bo „Okęcie” w Warszawie wystarczy; ale co się ludzie nachapią przy tej budowie – to ich.

Lepiej byłoby, by ONI sobie wzięli te 10 proc. z góry – i nic nie budowali. Byłoby dziesięć razy taniej… Ile kradną na „walce z CoViDem”? Też pewno jakieś 10 proc. Byłoby znacznie, ZNACZNIE lepiej, by sobie wzięli to do kieszeni i nie „walczyli”. W dniu, w którym to piszę, w Peletonie Śmierci kolejność wygląda tak: 24. Brazylia, o ćwierć koła 25. Szwecja i o gumę 26. Polska. Z dokładnością do 100 nieboszczyków nie ma różnicy między państwami, które z CoViDem nie walczyły – a Polską!!!

W zmarłych na CoV-19 nie ma różnicy, ale ta „walka” kosztowała życie 70 tysięcy ludzi („rząd” mówi, że tylko 40 tysięcy…) zmarłych na inne choroby, jakieś 15 000 zł na głowę – oraz kłopoty z noszeniem maseczek. Nasze dzieci nie mogą chodzić do szkół – i tak dalej. Ale ONI zarobili na maseczkach (zapchali nimi największy samolot na świecie – pamiętają Państwo?) i respiratorach. A teraz zarabiają znacznie więcej na szczepionkach.

JE Mateusz Morawiecki powiedział oficjalnie, że „Unia Europejska przepłaciła na szczepionkach 3 miliardy €uro”. To znaczy, że w Brukseli wzięli jakieś 300 milionów łapówek – i się z „polskim rządem” nie podzielili. Więc teraz będziemy kupować sami. I teraz my „przepłacimy”. Rozumieją już Państwo, dlaczego hurtownie apteczne nie mogą po prostu kupić tych szczepionek – a Państwo nie mogą po prostu kupić ich w aptekach. Tak jak kupujecie telefony komórkowe różnych firm – tak samo kupowalibyście: AstraZenekę, Modernę, trzy chińskie, jedną rosyjską… zdaje się, że jest już indyjska – do wyboru, do koloru. No, trzy razy droższego Pfizera to byście musieli kupować w szpitalach razem z zastrzykiem, bo to musi być trzymane w -70°C…

To takie proste… Tyle że nikt na tym nie mógłby się nakraść. Praktycznie wszyscy mają telefony komórkowe – za spore pieniądze – i to działa. I tak samo by działało przy szczepionkach za parędziesiąt złotych. Prywaciarz dba o swoje: hurtownia nie pozwoli wcisnąć sobie za drogiego chłamu, apteka również – a Państwo mieliby wybór konkurencyjnych szczepionek. I już dziś prawie wszyscy, którzy chcą, byliby zaszczepieni. A jak jest państwowe – to jest „niczyje”. I ONI to rozkradają.

I jest wszystko jedno, czy ONI są z PO, z PiS, z SLD, czy z PSL – kradną mniej więcej tak samo. I dlatego trzeba WSZYSTKO sprywatyzować – i wtedy nie będzie korupcji; i wszystko będzie dostępne i tanie. Jak pietruszka na bazarze.

Źródło: Korwin-Mikke.pl