2

Korwin-Mikke miażdży Komisję Etyki! „Faszyści tacy jak pan Grupiński”

Share

Tylko jacyś ludzie, którzy nienawidzą wolności słowa, faszyści jak pan Grupiński czy inni chcą zawiązać ludziom usta – mówił Janusz Korwin-Mikke w trakcie Komisji Etyki. Ta zwołana została ze względu na transparent, który miał się pojawić na manifestacji Konfederacji przeciwko przymusowi szczepień.

Przypomnijmy, chodzi o banner „Szczepienie czyni wolnym” przypominający napis „Arbeit macht frei” z niemieckiego obozu Auschwitz. Ten rzekomo miał się pojawić na manifestacji organizowanej przez Konfederację.

Na posiedzeniu komisji swoje tłumaczenia składali między innymi Robert Winnicki, Artur Dziambor, Konrad Berkowicz oraz Janusz Korwin-Mikke. To właśnie prezes partii KORWiN wywołał największe poruszenie wśród polityków.

Przepraszam, ale ludzie, którzy chcą innym ludziom krępować wolność wypowiedzi, to są faszyści, a powiem nawet gorzej – to są socjaliści – mówił Korwin-Mikke.

Następnie jeden z liderów Konfederacji dał wykład posłowi PiS, Jackowi Świat dotyczącego określenia faszysta, który to twierdził, że jest to określenie związane z Adolfem Hitlerem.

No nie, panie pośle. Mussolini był faszystą, a Hitler był socjalistą, narodowym socjalistą. Mussolini był faszystą i nie mordował masowo, tak że to jednak jest duża różnica. Nie jesteśmy jednak na dyskusji historycznej – podkreślił prezes partii KORWiN.

W swoim przemówieniu Janusz Korwin-Mikke postanowił również odnieść się do obowiązkowego szczepienia w kontekście dr Mengele.

Chciałbym powiedzieć jeszcze jedną ważną rzecz i proszę mi nie przerywać. Jest otóż pewna różnica między dr Mengele, a ludźmi, którzy chcą wprowadzić przymus szczepień. Po pierwsze, dr Mengele robił eksperymenty na jakimś promilu uwięzionych w Ravensbruck itd., a nie na wszystkich. Po drugie, dr Mengele nie brał łapówek od producentów szczepionek. I po trzecie, dr Mengele robił eksperymenty na ludziach, którzy i tak przypuszczalnie by zginęli, a tutaj chce się łamać wolność ludzi wolnych, nie jeńców, nie ludzi w obozach, tylko chce się narzucać szczepienia wolnym ludziom, więc dr Mengele stoi zdecydowanie wyżej od ludzi, którzy próbują wprowadzić przymus szczepień. To jest moje stanowisko i tyle. Dziękuję bardzo za uwagę – podsumował.

Tłumaczenia Korwin-Mikke wywołały oburzenie wśród członków Komisji Etyki. Zdaniem poseł Lewicy, Moniki Falej, prezes partii KORWiN powinien być dodatkowo ukarany.

Myślę, że zostaną podjęte odpowiednie działania również przez panią marszałek Elżbietę Witek – zapowiedziała.