0

Korwin-Mikke o politykach PiS! „Jeśli poseł jest biedny, to potem daje się przekupić lub po prostu kradnie”

Share

Janusz Korwin-Mikke postanowił skomentować artykuł w WP.PL, w którym ujawniono, jak za czasów rządów Prawa i Sprawiedliwości w Spółkach Skarbu Państwa nachapali się finansowo „ludzie” partii rządzącej.

Magazyn Wirtualnej Polski ujawnił, że 122 ludzi „dobrej zmiany” zarobiło w SSP aż 267 mln zł. 66 osób zostało milionerami lub multimilionerami. Okazuje się, że najwięcej zarobił na „przyjaźni” z partią rządząca Michał Krupiński, który po dojściu PiS do władzy  był już prezesem PZU i Pekao SA oraz szefem rady nadzorczej Alior Banku. Zainkasował w tym czasie 13 mln 314 tys. zł.

Drugie miejsce tuzów PiS zajmuje Maciej Rapkiewicz. Jako członek zarządu PZU oraz członek rady nadzorczej Alior Banku zarobił 9 mln 399 tys. Podium uzupełnia Bartłomiej Litwińczuk, dyrektor w Grupie PZU i członek rady nadzorczej Grupy Azoty. W czasie rządów PiS zebrał 9 mln 294 tys. zł.

Jeśli poseł jest biedny, to potem daje się przekupić lub po prostu kradnie

Artykuł WP.PL skomentował Janusz Korwin-Mikke.

„Do polityki powinni iść bogaci, zamożni! Jeśli poseł jest biedny, to potem daje się przekupić lub po prostu kradnie. Ja uważam, że politycy w ogóle nie powinni otrzymywać pensji i diet” – napisał w mediach społecznościowych JKM.

„Spółki skarbu państwa należy zwyczajnie sprywatyzować! Spółki będące w politycznych rękach zawsze będą forować i sowicie wynagradzać ludzi z partii, która aktualnie jest u władzy” – dodał.