0

Korwin-Mikke wzywa do oporu ws. ograniczanie gotówki! „Czegoś takiego nie było w dziejach ludzkości”

Share

PiS w Polsce coraz bardziej ogranicza nam możliwość posługiwania się gotówką. Politycy Konfederacji nie mają wątpliwości, że dąży to do całkowitego wyeliminowania gotówki! „Wzywam do oporu” – apeluje Korwin-Mikke.

Przypomnijmy, że od przyszłego roku w Polsce zostanie ograniczona możliwość rozliczania się gotówką. Transakcje na linii konsument – przedsiębiorca nie będą mogły być opłacone gotówką, jeśli ich wartość przekroczy 20 tys. złotych.

A to nie wszystko, bo będziemy mogli coraz mniej pieniędzy jednorazowo wybierać także z bankomatów. Pod pretekstem koronawirusa wprowadzono limit 1000 złotych na jedną transakcję. Teraz sieć Euronet obniżyła limit wypłaty z bankomatu do 800 zł. To wszystko oczywiście dla naszego dobra…

To już nie jest żart, to sprawa bardzo poważna

– PiS udaje, udawało i będzie udawać, że się sprzeciwia tym wszystkim ludziom w Unii Europejskiej i poza Unią, którzy usiłują nam odebrać wolność, ale oczywiście PiS pokornie realizuje to, co zostało przy Okrągłym Stole postanowione. Czyli, niezależnie od tego, kto wygra wybory w Polsce, idziemy do Unii i budujemy eurosocjalizm – powiedział JKM.

– Czegoś takiego nie było w dziejach ludzkości. To już nie jest żart, to sprawa bardzo poważna. Jeżeli rzeczywiście ktoś będzie chciał odebrać gotówkę, będzie chciał kontrolować każdy nasz grosz wydawany na pudełko zapałek, to nie ma rady, ale będzie trzeba wyrżnąć tę klasę polityczną, która usiłuje nam odebrać wolność – dodał prezes partii KORWiN.

– Takiego ucisku, takiego totalitaryzmu nie było w dziejach ludzkości. Wzywam do oporu – zaapelował poseł Konfederacji.