3

Kościół tylko dla zaszczepionych! Zamordystyczny apel kardynała! „Ratowanie ludzkiego życia…”

Share

Wpuszczać jedynie posiadaczy paszportów covidowych – apeluje kardynał Jean-Claude Hollerich, przewodniczący Komisji Episkopatów Wspólnoty Europejskiej. Zdaniem duchownego obecna faza epidemii wymaga ostrych decyzji.

Przypomnijmy, fakt segregowania wiernych ze względu na przyjęcie szczepionki przeciw COVID-19 nie jest nowością. Z taką sytuacją spotkań się można między innymi w Chorwacji, Szwajcarii czy Holandii. Bez paszportu covidowego nie wejdzie się do świątyni w Luksemburgu, czyli rodzinnym kraju kard. Hollericha.

Według szefa Konferencji Biskupów Unii Europejskiej sytuacja w której znajdują się kraje Europy jest na tyle zła, że należy zadbać o wszelkie sposoby ograniczenia transmisji koronawirusa.

Od Bożego Narodzenia w Luksemburgu obowiązuje przepis pozwalający na uczestnictwo w liturgii tylko osobom zaszczepionym, z wyjątkiem celebracji z udziałem mniej niż 20 wiernych – stwierdził.

Jak podkreślił kard. Hollerich buntownikami było tylko kilku księży z Polski, którzy wpuszczali do swoich świątyń bez sprawdzania certyfikatów.

Ich stanowisko nie pomaga w znalezieniu rozwiązania dla problemu, wyrządzają ludziom krzywdę, dezorientując ich – grzmiał duchowny.

Źródło: Pch24