1

Kościół uległy zamordyzmowi! Ksiądz wyprosił żałobników, którzy nie mieli maseczek

Share

Do nietypowej, a wręcz skandalicznej sytuacji doszło w trackie pogrzebu w Lipnicy Wielkiej (woj. Małopolskie). Jak informuje serwis goral.info.pl, miejscowy ksiądz wyprosił osoby, które nie przestrzegały obowiązku zasłaniania ust i nosa.

Sytuacja miała miejsce w trakcie mszy żałobnej, w kościele pw. Królowej Jadwigi. W trakcie mszy żałobnej ksiądz prowadzący nabożeństwo nakazał wszystkim zebranym, aby ci założyli maseczki. Osoby, które się na to nie zdecydowały zostały zmuszone do opuszczenia świątyni.

Wszyscy byli w szoku. Wielu z nich wyszło przed Kościół, a inni, w tym członkowie orszaku żałobnego udali się do miejscowego sklepu, by zakupić maseczki – czytamy na portalu goral.info.pl.

Sprawa jest wyjątkowo skandaliczna ze względu na całkowity brak empatii ze strony duchownego. Przepisy sanitarne okazały się ważniejsze od stanu psychicznego osób, które straciły bliską sobie osobę.

Uczestnicy pogrzebu nie kryją oburzenia. Jest to dla nich nie pojęte, że doszło do takiej sytuacji, podczas bolesnej dla nich uroczystości – napisali dziennikarze.

Źródło: Góral.info.pl