0

Kreml nie ma litości dla Rosjan w Polsce! „Jesteście ZDRAJCAMI!”

Share

Jeśli chcesz to przeczekać i wyjechać do ciepłego kraju, i stamtąd zobaczyć całą sytuację, musisz zrozumieć, że jesteś zdrajcą – oświadczył Wiaczesław Wołodin, przewodniczący rosyjskiej Dumy Państwowej, czyli niższej izby parlamentu.

W trakcie posiedzenia Kreml przedstawił, ustami Wołodina, narrację stosowaną wobec obywateli Federacji Rosyjskiej, którzy wyjechali z kraju w momencie wybuchu „operacji specjalnej” na Ukrainie. Według Kremla, należy traktować takie osoby jako zdrajców ojczyzny.

Jeśli chcesz to przeczekać i wyjechać do ciepłego kraju, i stamtąd zobaczyć całą sytuację, musisz zrozumieć, że jesteś zdrajcą – stwierdził.

W przemówieniu Wiaczesław Wołodin odniósł się także do kwestii osobistego uznawania niepodległości separatystycznych republik Donieckiej Republiki Ludowej i Ługańskiej Republiki Ludowej.

Wszystkie ugrupowania w Dumie Państwowej poparło niepodległość Ługańską Republikę Ludową i Doniecką Republikę Ludową. I to jest bardzo ważne. A ci, którzy nie poparli, nie są z narodem – stwierdził.

 

Źródło: IZ.ru