5

Ks. Kneblewski ostro o maseczkach: Szmata na ryju to piękno hańby. Jest reakcja diecezji

Share

Szmata na ryju to piękno hańby stygmatyzujące niewolnika lub złoczyńcę – pisze na Twitterze ksiądz Roman Kneblewski odnosząc się do obowiązku noszenia maseczek ochronnych. To nie pierwsza tak ostra wypowiedź duchownego w sprawie masek.

Przypomnijmy, ks. Kneblewski wielokrotnie przez okres trwania pandemii COVID-19 wyrażała bardzo ostre, negatywne zdanie na temat m.in. nakazu noszenia maseczek ochronnych w miejscach użytku publicznego.

Szmata na ryju to piętno hańby stygmatyzujące niewolnika lub złoczyńcę. Uczciwy i wolny człowiek czegoś takiego sobie na pewno nie założy. Chyba żeby na odbyt, aby filtrować bąki. A jeżeli ktoś zakłada sobie to paskudztwo na twarz, to robi z gęby odbytnicę – pisał.

Sprawą wypowiedzi duchownego zajęła się nawet Diecezja bydgoska, która opublikowała w czwartek specjalne oświadczenie.

Ordynariusz Bydgoski i Diecezja Bydgoska stanowczo odcinają się od wypowiedzi, działań i postawy ks. dra Romana Kneblewskiego. Nie biorą także odpowiedzialności za skutki publikacji w portalach społecznościowych – czytamy.

ks. Kneblewski otrzymał wielokrotnie upomnienia, które były reakcją na jego wypowiedzi i nierespektowanie przepisów państwowych i zarządzeń władz kościelnych – dodano.

Jak podkreślono duchowny powoduje zamęt i zgorszenie wśród wiernych, a w związku z tym w najbliższym czasie zostaną podjęte dalsze działania dyscyplinarne.

Źródło: Polsat News