0

Ks. Łukasz Szydłowski FSSPX aresztowany! „Czynności w ramach REŻIMU SANITARNEGO”

Share

Szokujące informacje z Krakowa! Posługujący w tym mieście ks. Łukasz Szydłowski FSSPX został aresztowany i przewieziony do aresztu w Poznaniu. Policja informauje, że sprawie chodzi o postawienie zarzutów związane z „czynnościami w ramach reżimu sanitarnego”.

Jak informuje portal PCh24.pl do aresztowania doszło 10 stycznia w przeoracie Bractwa Świętego Piusa X. Kapłan został przewieziony do aresztu w Poznaniu i nie wiadomo, jak długo będzie tam przebywał.

Z uwagi na bardzo specyficzny charakter sprawy, nie możemy udzielać informacji o postępowaniu, jednak zapewniamy was wszystkich, że zarzuty postawione wobec ks. Łukasza, odnoszą się wyłącznie do spraw związanych z czynnościami w ramach reżimu sanitarnego dotyczącego tzw. Covid-19 – czytamy w oświadczeniu Bractwa, wygłoszonym przez ks. Piotra Świerczaka.

Przełożony prosi wszystkich o zachowanie pokoju serca ugruntowanego w ufności, że Opatrzność Boża i Niepokalana czuwają nad nami wszystkimi – dodał.

Jednocześnie poinformowano, że kapłani nie są upoważnieni do udzielania jakichkolwiek informacji dotyczących sytuacji ks. Łukasza Szydłowskiego.

Źródło: PCh24.pl