0

Ks. prof. Guza ostro o lockdownie: „My pracujemy dla Boga, a nie dla diabła jak wy…”

Share

Ks. prof. Tadeusz Guz po raz kolejny poruszył temat pandemii koronawirusa. Znany ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi duchowny twierdzi, że wierni nie powinni przejmować się obostrzeniami związanymi z pandemią.

Wykładający na KUL-u ks. prof. Tadeusz Guz od pewnego czasu wzbudza kontrowersje swoimi wypowiedziami. Duchowny m.in. twierdził, że księża w czasie mszy nie zakażają, ponieważ mają konsekrowane dłonie. Według niego dłonie zostały oczyszczone w sensie nadprzyrodzonym.

Teraz ks. prof. Guz postanowił skomentować obostrzenia sanitarne.

Zakazami, do których państwo nie ma prawa, kompletnie się nie przejmujcie. Róbcie to, do czego Was Bóg powołuje. A jak was zapytają jakieś służby, dlaczego pracujecie skoro jest zakaz, to powiedźcie, że my pracujemy dla Boga, a nie dla diabła jak wy. Trzeba od razu się powołać i od razu użyć najmocniejszego argumentu, my jesteśmy na Ziemi, aby pełnić wolę bożą. Jak wy pełnicie wolę diabła, to pełnijcie, to pogrążycie siebie w piekle i państwo polskie w piekle – mówił.

A my chcemy Polski niebiańskiej, bożej. Dlatego naszym zadaniem jest pełnić wolę bożą, a nie zamykać domy, kościoły, firmy. Co to za absurd? Istny diabeł przechadza się bez ograniczeń na ziemi polskiej. Trzeba się temu sprzeciwić, ale nigdy nie obrażając nikogo jako człowieka – dodał.

Kontrowersyjne wypowiedzi duchownego komentował m.in. rzecznik Kurii Metropolitalnej w Lublinie.

Ksiądz arcybiskup wzywa ks. prof. Guza, aby jak najszybciej sprostował wypowiedzi niezgodne z katolicką nauką o Eucharystii – informował ks. Adam Jaszcz.