2

Ksiądz chwalił WOLNOŚCIOWCÓW za walkę przeciw segregacji! Zostanie uciszony? Jest reakcja biskupa

Share

Dzisiaj możemy zaobserwować działalność wielu wolnościowców, którzy podejmują heroiczną, nonkonformistyczną walkę o wolność przeciw Dyktaturze Covidiańskiej – pisał ks. Jarosław Ferenc, proboszcz parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Dobrzykowie. Tekst wywołał poruszenie wśród „korona propagandystów” i reakcję kurii.

W sprawie mowa o tekście „do przyjaciół wolnościowców”. Duchowny pełnioncy posługę w Dobrzykowie napisał artykuł, w którym dobitnie wskazał, jak zachowywać powinni się wolni ludzie, którzy walczą przeciwko zamordyzmowi i segregacji sanitarnej.

Dzisiaj możemy zaobserwować działalność wielu wolnościowców, którzy podejmują heroiczną, nonkonformistyczną walkę o wolność przeciw Dyktaturze Covidiańskiej. I dobrze. W ich ludzkiej naturze – są przecież dziećmi Boga, stworzonymi na Jego obraz i podobieństwo – drzemie silne pragnienie wolności i autonomii. Doskonale rozumieją, że są bezczelnie okłamywani i manipulowani przez Opresyjny System – pisał.

Są wściekli na ograniczenia reżimu sanitarnego, pozbawione jakiejkolwiek logiki, ale i rzetelnych podstaw naukowych z dziedziny medycyny, biologii czy chemii. Wiedzą, że tematy dystansu, maseczek, izolacji, testów, szczepionek i paszportów covidowych są tylko preludium do większego zagrożenia, jakim będzie utrata wolności – dodał.

W tekście pojawił się również fragment dotyczący twardych wyborców Prawa i Sprawiedliwości, którzy okazali się poddani wobec decyzji partii.

Myślę, że tutaj System posłużył się argumentem »naszych w rządzie«. Nasi rządzą, to przecież patrioci, katolicy, spotykają się u o. Rydzyka, uprawiają politykę historyczną, pamiętają o wyklętych żołnierzach, powstaniach – nie mogli więc nas tak bezczelnie oszukać. I tak stali się posłuszni. Pożyteczni idioci – stwierdził duchowny.

Takie postawienie sprawy nie pozostało bez echa. „Korona propagandyści” natychmiast donieśli na ks. Ferenca do kurii w Płocku.

Dziękuję za zwrócenie uwagi na treści zawarte we wspomnianym blogu. Nie znaliśmy tego wpisu. Chcę przekazać, że poinformuję o treści bloga biskupa płockiego – twierdzi rzecznik kurii w Płocku, dr Elżbieta Grzybowska w rozmowie z Onet.pl.

Biskup zwrócił uwagę na pewne negatywne zachowania ks. proboszcza, związane z obowiązującymi zasadami sanitarnymi. Ponieważ negowanie tych zasad ma charakter publiczny (w Internecie), duchowny ten został za to upomniany – dodała.

Jednocześnie poinformowano, że wpis został usunięty z sieci.

Źródło: Onet.pl