0

Książę William zostanie KRÓLEM! Już niedługo założy koronę?

Share

Książę William jest coraz bliżej do tronu. Śmierć księcia Filipa może przyspieszyć jego koronację. Syn księżnej Diany niedługo włoży koronę?!

 

Nie żyje książę Filip. W połowie lutego mąż królowej Elżbiety II tego roku został przyjęty do szpitala z powodu infekcji, a następnie zabiegu kardiologicznego. W marcu ponownie trafił do szpitala w celu poddania się “testom i obserwacji” w odniesieniu z powodu wcześniejszej choroby serca. Chwilę przed swoim setnymi urodzinami książę Filip zmarł.

Po tej tragedii w rodzinie królewskiej wszyscy spekulują na temat przyszłości monarchii. Następcą tronu jest syn Elżbiety II i Filipa – książę Karol. O tym, że 72-latek może nie doczekać się koronacji, mówiono już od dawna. Od lat do roli króla Wielkiej Brytanii przygotowuje się wnuk Elżbiety II, William. Wszystko wskazuje na to, że po śmierci królowej na tronie zasiądzie właśnie on.

Królowa uznała, że lepiej, aby William i Kate objęli tron. Mówiąc szczerze, wątpiła, aby książę Karol posiadał właściwe cechy osobowości, aby przejąć koronę. Dla królowej ważne jest, aby jej następca był popularny – zdradził jak czas temu informator “In Touch”.