0

Kto dał Rydzykowi PIENIĄDZE na Radio Maryja? Prawda wyszła na JAW

Share

Na jaw wychodzą kolejne informacje z przyszłości Tadeusza Rydzyka. Skąd miał pieniądze na założenie Radia Maryja? Już wiadomo!

Ostatnio dziennikarz śledczy i autor książki “Rydzyk i przyjaciele. Kręte ścieżki” Tomasz Piątek udzielił wywiadu dla Radia Zet. Pisarz ujawnił, że ojciec Rydzyk w latach 80. współpracował z SB. To jeszcze nie wszystko! Piątek także ustalił, skąd duchowny miał pieniądze na założenie Radia Maryja.

Okazuje się, że Rydzyk miał je dostać od pani Vassuli Ryden. To mieszkająca w Szwajcarii Greczynka. Kobieta wychowana w prawosławnej rodzinie twierdzi, że osobiście rozmawia z Bogiem. Obraca się w środowiskach związanych z ONZ oraz Bankiem Światowym.

Założyła coś w rodzaju swojej własnej sekty, ale afiszuje się z dostojnikami putinowskiej Cerkwi. Głosi, że Rosja jest w sposób szczególny przez Boga uświęcona i będzie… rządzić ludzkością. Pani Ryden głosiła to również wtedy, gdy dała Rydzykowi pierwsze 10 tys. franków na postawienie pierwszej wieży radiowej. Te pieniądze były kluczowe, bo to dzięki swojemu radiu Rydzyk zaczął zarabiać następne pieniądze, wyciągając je od swoich słuchaczy. Później, gdy zawładnął ich duszami i zaczął mieć wpływ na to, jak głosują, mógł także wyciągać pieniądze od polityków – powiedział Piątek.

Dziennikarz podkreśla, że w książce “Życie jest ciekawe”, Rydzyk sam przyznał się, że otrzymał środki od mistyczki, że Szwajcarii. Oprócz tego Vassula też tego nie ukrywa.