0

Ktoś tu oszalał! Lewacy chcą zakazać palenia na WŁASNYM balkonie! „Mieszkańcy piszą do mnie podziękowania za inicjatywę…”

Share

Mokre sny lewicy o kontrolowaniu wszystkich aspektów życia powoli się spełniają. Okazuje się, że możliwym kolejnym ograniczeniem naszej wolności będzie zakaz „dymka” na własnym balkonie. A wszystko w ramach „walki o zdrowie” mieszkańców.

Dyskusję na ten temat rozpoczęła w internecie Renata Niewitecka, stołeczna radna i przewodnicząca komisji ochrony środowiska. Jak przekonuje, chciała sprawdzić, czy mieszkańcy Warszawy poprą jej pomysł, aby zakazać palenia na balkonach.

Mieszkańcy piszą do mnie podziękowania za inicjatywę, wskazując, że uciążliwość palenia sąsiada na balkonie wymusiła przeprowadzkę, ponieważ dziecko z chorobą płuc nie mogło być narażane na bierne palenie. Inni piszą: „wolnoć Tomku w swoim domku” – mówi Niewitecka.

Jak można się domyślać sam pomysł wywołał prawdziwą lawinę komentarzy. Lewica i tzw. „miejscy aktywiści” chcą ograniczyć wolność mieszkańców i powiększyć listę miejsc, gdzie palenie będzie zakazane.

Oczywiście nikogo z tej grupy nie przekonuje argument o świętym prawie własności. Balkon według przepisów prawa to bowiem część mieszkania, czyli w pełni prywatna przestrzeń.