0

Kurski w poważnych tarapatach! Prokuratura: „Sprowadzenie zagrożenia epidemiologicznego w wielkich rozmiarach”

Share

Jacek Kurski i jego ludzie mogą mieć poważne problemy. Prokuratura Rejonowa w Zakopanem prowadzi postępowanie w sprawie sylwestrowego koncertu organizowanego przez TVP. Mowa o „sprowadzeniu zagrożenia epidemiologicznego w wielkich rozmiarach”.

To jednak nie wszystko. Prokuratura sprawdza również zawiadomienie, które dotyczy funkcjonariuszy policji. Ci mieli bowiem nie egzekwować obostrzeń, które obowiązują w kraju.

Prokurator Okręgowy stwierdził, że zakopiańska prokuratura jest właściwa do prowadzenia tej sprawy. Prowadzimy postępowanie sprawdzające i podejmowane są czynności w ramach tego postępowania. Czekamy na odpowiedzi z różnych instytucji, które zajmował się organizacją koncertu sylwestrowego w Zakopanem – mówi szefowa Prokuratury Rejonowej w Zakopanem, Bartaba Bogdanowicz.

Prokuratura przyjmie się przede wszystkim sposobie organizacji wydarzenia. „Sylwester Marzeń” zgłoszony był na 30 tysięcy osób. Według statystyk policyjnych na miejscu bawiło się około 14 tysięcy ludzi, zaś na terenie przyległym dodatkowo 25 tysięcy osób. Telewizyjne nagrania jasno pokazują, że sylwestrowicze nie przestrzegali dystansu i w większości nie mieli założonych maseczek.

Źródło: Polsat News