1

Łaskawość Pfizera nie zna granic! Trzecia dawka dla wszystkich!

Share

Jakiż to łaskawe jest przedstawicielstwo firmy Pfizer. Producenci szczepionki przeciw COVID-19 chcą zezwolenia na podanie trzeciej dawki wszystkim obywatelom, a nie tylko przedstawicielom grup najbardziej zagrożonych.

Dane, które widzieliśmy do tej pory, sugerują, że trzecia dawka naszej szczepionki wywołuje poziomy przeciwciał, które znacznie przekraczają te obserwowane po dwudawkowym schemacie podstawowym – powiedział w oświadczeniu dyrektor generalny Pfizer, Albert Bourla.

Jak podkreślają przedstawiciele Pfizera, swoją decyzję opierają o badania z Izraela, według których skuteczność szczepionki wynosi obecnie 39 procent. Jeśli podana zostanie trzecia dawka preparatu, to skuteczność ma wzrosnąć do 95 procent.

Cieszymy się, że możemy przekazać te dane FDA, ponieważ kontynuujemy współpracę, aby sprostać zmieniającym się wyzwaniom tej pandemii – podkreślił Bourla.

Jednocześnie firma Pfizer podkreśliła, że już wkrótce otrzyma wyniki końcowe badań oceniających wspomnianą trzecią dawkę. Te natychmiast mają być przekazane do FDA i innych organów regulacyjnych na całym świecie.