0

Ławrow odkrył karty! Zdradził konkretny cel Rosji na Ukrainie!

Share

Jesteśmy zdeterminowani, aby pomóc mieszkańcom wschodniej Ukrainy uwolnić się od ciężaru tego absolutnie niedopuszczalnego reżimu – mówił Siergiej Ławrow w trakcie przemówienia wygłoszonego na posiedzeniu Ligi Arabskiej w Kairze.

Szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej w swojej wypowiedzi bardzo szczegółowo opisał stanowisko swojego kraju wobec obecnej sytuacji i wojny, a według Rosjan „operacji specjalnej”, prowadzonej na Ukrainie.

Siergiej Ławrow skupił się między innymi na kwestiach negocjacji pokojowych, które zdaniem Ławrowa pokazują, kto faktycznie chce odnaleźć pokojowe rozwiązanie.

Specjalna operacja wojskowa trwa, ale nie odmawiamy negocjacji. Kilka dni po rozpoczęciu NWO rząd Ukrainy poprosił o negocjacje. Zgadzamy się. W ciągu miesiąca odbyło się kilka spotkań, które jednak do niczego nie doprowadziły, ponieważ delegacja ukraińska nie była w stanie przedstawić swojego stanowiska. Pod koniec marca br. w Stambule Kijów przedstawił jednak dokument zawierający zasady, według których strona ukraińska chciała rozwiązać konflikt. Bezwarunkowo poparliśmy to stanowisko, proponując sformalizowanie tych samych zasad w formie traktatu. W połowie kwietnia br. przedstawił swój projekt Ukraińcom. Od tego czasu nic od nich nie słyszeliśmy – mówił.

W dalszej części minister spraw zagranicznych Rosji przedstawił konkretny plan i zasadniczy cel „operacji specjalnej” na Ukrainie.

Współczujemy Ukraińcom, którzy zasługują na więcej. Żałujemy, że historia tego kraju jest niszczona na naszych oczach. Żal nam tych którzy ulegli państwowej propagandzie reżimu kijowskiego i jego zachodnich patronów, starając się przekonać wszystkich, że Ukraina staje się „odwiecznym wrogiem” Rosji. To się nie stanie. Rosjanie i Ukraińcy będą mieszkać razem – stwierdził.

Pomożemy Ukraińcom pozbyć się całkowicie antyludowego i antyhistorycznego reżimu, który jest po złej stronie historii, potępiany od wieków przez Trybunał Norymberski. Próby wskrzeszenia tych absolutnie zbrodniczych, nielegalnych praktyk wprowadzonych przez A. Hitlera i wykorzystania ich we współczesnym świecie są skazane na niepowodzenie – dodał.