0

Ławrow OSTRZEGA Europę! „Moskwa podejmie w odpowiedzi niezbędne kroki”

Share

Jeśli Rosja nie otrzyma konstruktywnej odpowiedzi i Zachód będzie kontynuował agresywną politykę, Moskwa podejmie w odpowiedzi niezbędne kroki – poinformował minister spraw zagranicznych Rosji, Siergiej Ławrow.

Szef resortu występował w Dumie Państwowej, niższej izbie rosyjskiego parlamentu. W trakcie swojej wypowiedzi nie ukrywał, iż zdaniem Kremla, USA oraz kraje sojusznicze „popychają” Ukrainę w stronę agresywnych działań wymierzonych w Rosję.

Ławrow kolejny raz oznajmił, że Moskwa oczekuje pilnej odpowiedzi ze strony Stanów Zjednoczonych na rosyjskie propozycje w dziedzinie bezpieczeństwa. Mowa między innymi o gwarancji nierozszerzania NATO na wschód, szczególnie chodzi tu o Ukrainę.

W ostatnim czasie USA i ich europejscy sojusznicy, zapominając kulturę dyplomacji, zdwoiły wysiłki na rzecz powstrzymywania Rosji – mówił szef dyplomacji Rosji.

Coraz bardziej prowokacyjne manewry w pobliżu granic Rosji, wciąganie reżimu w Kijowe w orbitę NATO, przekazywanie mu broni oraz popychanie do bezpośrednich prowokacji przeciwko Rosji – dodał.

Źródło: RT