1

Lech Wałęsa poważnie chory! Mówi o śmierci

Share

Lech Wałęsa ma poważne problemy ze zdrowiem! Z powodu cukrzycy grozi mu nawet amputacja stóp!

 

Lech Wałęsa tydzień temu trafił do szpitala, o czym sam poinformował w swoich mediach społecznościowych. Jak poinformował, dyrektor biura Instytutu Lecha Wałęsy Marek Kaczmar, stan prezydenta jest stabilny.

Rano szef miał jeszcze spotkania z młodzieżą. Potem nieco gorzej się poczuł. Pogłębiły się problemy ze stopą cukrzycową i szybko trzeba było zadziałać. Prezydent przechodzi badania. Pewnie pierwsze wyniki będą jeszcze dzisiaj, a jutro pozostałe. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Szef jest twardzielem i jesteśmy dobrej myśli, choć choroba nie wybiera – powiedział.

Sam Wałęsa też postanowił zabrać głos w sprawie swojego zdrowia. Podczas rozmowy z “Super Expressem” opowiedział o problemie ze stopami.

Było zdrowie i nie ma. Zbliżam się do osiemdziesiątki. Na parę dni się uratowałem, a co będzie dalej, to zobaczymy, jeśli chodzi o moje stopy. Na razie je ocaliłem. Jest opatrunek, przyglądamy się, co będzie dalej się z nimi działo. Spadają mi paznokcie u stóp po kolei. Jak się wszystko dobrze zagoi, to nie będę musiał ich obcinać, a to jest problem przecież z tym obcinaniem paznokci – powiedział.

Wałęsa nie ukrywał, że lekarze przedłużyli jego życie o kilka lat.

Może na kilka lat przedłużą moje bytowanie jeszcze. Na razie w najbliższą niedzielę będę w Niemczech, gdzie mam wystąpienie – zaznacza były prezydent. I dziękuje żonie Danucie (72 l.) za wsparcie. – Przysięgaliśmy sobie do grobowej deski. Tak, żona mnie wspierała, ale szybko opuściłem szpital. Bo ja nie lubię szpitali, uciekam na własne żądanie – wyznał.