0

Legendarny zespół hip-hopowy przeciw SEGREGACJI sanitarnej! Nie wystąpią na festiwalu

Share

To już pewne, zespół Molesta Ewenement nie wystąpi na wydarzeniu „Fest Festiwal” w Chorzowie. Muzycy nie zagrają ponieważ nie zgadzają się na segregację swoich fanów!

Ucinając wszelkie spekulacje, chcemy poinformować, że nie wystąpimy na Fest Festivalu, 13 sierpnia w Chorzowie

W momencie podpisania umowy, 23 marca 2021 r. nie było przesłanek, że organizatorzy koncertów będą musieli selekcjonować publiczność. Zespół Molesta Ewenement nie zgadza się z takimi ograniczeniami, ponieważ jest to sprzeczne z ich przekonaniami.

Zdajemy sobie sprawę, że wprowadzone przez Follow The Step ograniczenia nie są widzimiesie Agencji, ale wynikają z rozporządzeń rządowych. Rozumiemy też, że sytuacja branży koncertowej po ponad roku trwania pandemii jest bardzo trudna, ale warunek zaszczepienia w przypadku uczestnictwa w koncercie będący jednocześnie warunkiem „sine qua non” jest nie do zaakceptowania przez członków zespołu Molesta Ewenement.

Nie zgadzamy się na występ dla publiczności, która ma być selekcjonowana – czytamy w oświadczeniu.

Paweł „Włodi” Włodkowski, Piotr „Vienio” Więcławski i Tomasz „Pelson” Szczepanek to nie jedyni artyści, którzy otwarcie stają przeciwko segregacji sanitarnej na koncertach. Wcześniej podobnie zachował się m.in. zespół Kult, a także Dorota Rabczewska.