0

Lekarz „niepokorny” dr Martyka wprost: „Narracja rządowa obfituje w sprzeczności i absurdy…”

Share

Narracja rządowa obfituje w sprzeczności i absurdy, co jest całkowicie ignorowane przez większość dziennikarzy. Proszę zwrócić uwagę, że żadne mainstreamowe media nie protestują, gdy są wprowadzane paszporty szczepionkowe – mówi dr Zbigniew Martyka.

Lekarz od pewnego czasu jest na „cenzurowanym” ze względu na swoje wypowiedzi negatywnie oceniające lockdown oraz szerzącą się segregację obywateli. Tym razem w rozmowie z DoRzeczy.pl, ekspert nie pozostawił suchej nitki na koronaszaleństwie wywołanym przez media i „ekspertów” przy premierze Morawieckim.

Narracja rządowa obfituje w sprzeczności i absurdy, co jest całkowicie ignorowane przez większość dziennikarzy. Proszę zwrócić uwagę, że żadne mainstreamowe media nie protestują, gdy są wprowadzane paszporty szczepionkowe. Zaszczepieni są zwolnieni z kwarantanny, nie wliczają się do limitów osób na wydarzeniach kulturalnych. Dlaczego nikt nie zapytał, co to ma na celu, poza segregacją sanitarną? Przecież zaszczepieni, dokładnie tak samo jak niezaszczepieni, mogą przenosić wirusa. To jest rzecz oczywista, znana w medycynie od lat – mówił.

Mamy tutaj sytuację sprzeczną nie tylko z wiedzą medyczną, ale i ze zdrowym rozsądkiem – a media przechodzą nad tym do porządku dziennego. Głos grupy C-19 skupiającej naukowców domagających się powrotu do medycyny opartej na dowodach jest całkowicie pomijany. Dlatego właśnie nie wierzę w rzetelną debatę – dodał.

Dr Martyka odniósł się również do zapowiadanej już „czwartej fali”, która ma przyjść do Polski chwilę po wakacjach.

Nie, proszę Państwa, nie będzie żadnej kolejnej fali w tym sezonie. Tak jak pisałem w październiku ubiegłego roku – do końca sezonu zachorowań większość z nas będzie po kontakcie z koronawirusem, zatem na chwilę obecną mamy odporność zbiorową. Do tego skończył się sezon na zachorowania grypopodobne – skwitował.