0

Lekarze APELUJĄ! Wstrzymajmy szczepienie dzieci!

Share

W obecnej sytuacji naznaczonej rekordowymi zakażeniami rozsądnym byłoby ponowne przeanalizowanie tego, czy warto kontynuować szczepienia dzieci – twierdzi dr Joge Amil z portugalskiej Izby Lekarskiej. Medycy wystosowali specjalny list otwarty do tamtejszego Ministerstwa Zdrowia w Lizbonie.

Lekarze w swoim apelu wskazali na brak skuteczności podawanych szczepionek przeciw COVID-19. Pomimo ich podawania zauważalny jest znaczący wzrost zachorowań wśród najmłodszych mieszkańców kraju.

Czego obecnie jesteśmy pewni na temat szczepionek pediatrycznych, to tego, że nie powstrzymały one notowanej obecnie ogromnej liczby zakażeń koronawirusem – twierdzi dr Amil.

Portugalskie media przypominają, że list został opublikowany w czasie, gdy cały kraj zaaferowany jest historią 6-letniego chłopca z Lizbony, który zmarł. Kilka dni wcześniej został poddany szczepieniu przeciwko COVID-19.

Warto podkreślić, że w Portugalii zaszczepione jest blisko 90 procent populacji. Pomimo tego kraj notuje rekordowe poziomy infekcji wirusem Sars-CoV-2. W środę licznik przekroczył 65 tysięcy stwierdzonych przypadków.

Źródło: DoRzeczy.pl