0

Lekarze SPRZECIWIAJĄ SIĘ maseczkom! Noszenie powinno być dobrowolne

Share

Z powodu pandemii koronawirusa maseczki ochronne stały się elementem naszego ubioru. Kiedy w końcu ich się pozbędziemy? Lekarze chcą zmian w prawie.

 

Niemiecki rząd planuje przedłużyć nakaz noszenia maseczek o prawie rok. Lekarze jednak z tym się nie zgadzają! Ich zdaniem trzeba skupić się na szczepieniach przeciw Covid-19.

Przy obecnej dostępności szczepień dla wszystkich, noszenie maseczki staje się dobrowolnym, indywidualnym środkiem ochronnym. Wprowadzanie obowiązku wydaje się w tej sytuacji niepotrzebne – powiedział członek Krajowego Stowarzyszenia Lekarzy, Andreas Gassen.

Według opublikowanego przez ministerstwo zdrowia raportu zasłaniać noc i usta powinni także osoby zaszczepione oraz ozdrowieńcy po Covid-19. Oprócz tego pojawiła się propozycja wprowadzenia restrykcji, które będą obowiązywały zarówno niezaszczepionych, jak i osób w pełni zaszczepionych.

W związku z tym Andreas Gassen zaapelował do władz Niemiec, by skupili się na programie szczepień. Lekarz także podkreślił, że osoby zaszczepione nie są niebezpieczne.