4

Lewica żąda zamknięcia Kościołów! „Msze są transmitowane w telewizji…”

Share

Apelujemy, żeby biskupi wykazali się empatią w stosunku do obywateli i zamknęli kościoły, msze są transmitowane i ten sposób można w nich uczestniczyć – mówią posłowie Lewicy, którzy żądają zamknięcia kościołów na czas Wielkanocy. Ich zdaniem będą to miejsca, gdzie najszybciej rozwijać się będzie trzeci fala.

Apelujemy, żeby Kościół wykazał się elementarną odpowiedzialnością społeczną i wystąpił do wiernych, żeby nie wstępowali do kościołów. Apelujemy o to, żeby biskupi wykazali się empatią w stosunku do obywateli i zamknęli na czas podwyższonych statystyk (nowy zakażeń) kościoły – mówił na konferencji prasowej Maciej Kopiec z lewicy.

Według polityka, msze transmitowane są w telewizjach i w internecie, a w związku z tym nie ma potrzeby uczestniczyć w nich osobiście.

Podobnego zdania jest również Andrzej Trybusz, były Główny Inspektor Sanitarny. Jego zdaniem, taka decyzja, powinna być podjęta niemal automatycznie, bez zbędnych dyskusji.

Rozumiem wymogi tradycji, ale musimy zrozumieć, że pozostawienie świątyń otwartych może nam zafundować „nową, świecką tradycję” – zakażania się w kościołach. Tego nikt nie chce – mówił w rozmowie z Onetem.

Episkopat powinien zaapelować do wiernych, by nie brali osobiście udziału w nabożeństwach, zwłaszcza podczas nadchodzących świąt Wielkanocy. Nie ma żadnego problemu, by w mszach uczestniczyć zdalnie i takiego stanowiska bym od kościelnych hierarchów oczekiwał – dodał.