0

Lewica żąda zamknięcia kościołów! „Wyspą w tej pandemii są kościoły…”

Share

Trzecia fala pandemii koronawirusa w Polsce. Lewica apeluje o zamknięcie kościołów! “Wirus nie rozpoznaje czy ludzie są w kościele, czy w restauracji”.

Od 20 marca w Polsce wprowadzony lockdown. Zamknięte galerie handlowe i hotele, także kina, teatry, muzea oraz obiekty sportowe. Mimo to liczba nowych zakażeń na Covid-19 wciąż rośnie. Rząd szykuje kolejne obostrzenia, a politycy Nowej Lewicy apelują o zamknięcie kościołów.

– Wirus nie rozpoznaje czy ludzie są w kościele, czy w restauracji. Wirus nie rozpoznaje czy ktoś jest wierzący, czy niewierzący, tylko atakuje wszystkich – powiedziała posłanka Beata Maciejewska.

– Wyspą w tej pandemii są kościoły, nadal otwarte, nadal działające, nadal gromadzące ludzi. Apelujemy dzisiaj zarówno do abpa Stanisława Gądeckiego i abpa Wojciecha Polaka, jak i do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego oraz premiera Mateusza Morawieckiego o to, żeby wreszcie zamknąć kościoły – dodała.

Adam Niedzielski poinformował, że sprawa działalności kościołów zostanie poruszona na czwartkowej konferencji prasowej rządu na temat nowych obostrzeń.

– Zdaję sobie sprawę z sytuacji, rozterek. Mamy trochę inną sytuację niż przy poprzednich świętach. Część z nas jest już zaszczepiona, przygotowaliśmy rozwiązanie, że te osoby nie wliczają się do limitów 5-osobowych, które zostały wyznaczone regulacjami obostrzeniowymi – powiedział minister zdrowia w programie „Tłit” WP.