0

Lewicowo-lockdownowe szaleństwo niszczy kraj! Ponad 4 miliony bezrobotnych!

Share

Liczba bezrobotnych w Hiszpanii rośnie! Z opublikowanych danych rządu Pedra Sancheza w urzędach pracy zarejestrowano już ponad 4 mln osób!

Podczas wtorkowej prezentacji danych dotyczących rynku pracy Ministerstwo Zabezpieczenia Społecznego i Gospodarki Społecznej wskazało, że tylko pomiędzy styczniem a lutym 2021 r. w Hiszpanii nastąpił wzrost liczby bezrobotnych o blisko 45 tys.

W ujęciu rocznym w lutym liczba bezrobotnych zwiększyła się o 400 tys., czyli najwięcej od kryzysu finansowego w 2010 r.

W czasie pandemii najwięcej etatów zniknęło w branży hotelarskiej – aż 289 tys.

Oprócz 4 milionów zarejestrowanych są prawie 900 tys. osób nieaktywnych zawodowo, które objęte są mechanizmem pracy tymczasowej (ERTE), gdzie państwo wspiera finansowo spółki utrzymujące etaty.

– To nowa twarz biedy – powiedział szef madryckiej fundacji charytatywnej Madrina Conrado Gimenez podczas rozmowy z „ABC”.

– Najgorsze nie przeszło, tylko od grudnia rozdzielamy dwukrotnie więcej żywności wśród potrzebujących, od września zaś w kolejkach pojawia się coraz więcej rodzin bez dachu nad głową, a nie imigrantów – dodaje.