1

„Lex Konfident” odrzucona! Bunt przeciwko Kaczyńskiemu! Ujawniamy nazwiska posłów, którzy zagłosowali za odrzuceniem

Share

253 głosy za odrzuceniem projektu „Lex Konfident” z czego aż 24 posłów Prawa i Sprawiedliwości. Tak rozkładają się wyniki głosowania, które odbyło się kilkadziesiąt minut temu w Sejmie.

Ustawa, która od samego początku była ostro krytykowana przez zdecydowaną większość sceny politycznej wyglądała na oczko w głowie prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Na jego nieszczęście, okazało się, że w partii nie da się zaprowadzić dyscypliny w głosowaniach dotyczących segregacji sanitarnej.

Przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu zagłosowali posłowie PiS:
Zbigniew Chmielowiec, Mariusz Gosek, Sebastian Kaleta, Maria Kurowska, Jacek Ozdoba, Edward Siarka, Dariusz Stefaniuk, Jan Warzecha, Zbigniew Dolata, Terasa Hałas, Mariusz Kałużny, Beata Mateusiak-Pielucha, Piotr Polak, Anna Maria Siarkowska, Aleksandra Szczudło, Tadeusz Woźniak, Teresa Glenc, Małgorzata Janowska, Janusz Kowalski, Kazimierz Moskal, Piotr Sak, Sławomir Skwarek, Piotr Uruski, Sławomir Zawiślak.

To może być początek bardzo trudnich dni w Zjednoczonej Prawicy. Gdybyśmy mieli do czynienia z kilkoma głosami, to moglibyśmy mówić o małych buntownikach, których da się odstawić do kąta, tutaj jednak mówimy o 24 posłach przeciwnych decyzji Kaczyńskiego i 37 wstrzymujących się. Nawet jeśli połowa z nich zrobiła to przez pomyłkę, to oznaczałoby, że rząd nie ma obecnie większości – komentuje Marcin jan Orłowski, redaktor naczelny Krul TV.