2

„Lex TVN” to przykrywka segregacji sanitarnej! „Chodzi o zawieruchę”

Share

Prawo i Sprawiedliwość przegłosowało ustawę „Lex TVN” – to jeden z głównych nagłówków, które pojawiają się w mediach głównego nurtu. Posłowie Konfederacji nie mają jednak wątpliwości, to wyłącznie przykrywka.

Przypomnijmy, przed kilkoma godzinami Sejm odrzucił weto Senatu w sprawie ustawy nazywanej medialnie „Lex TVN”. Udało się to zrobić dzięki wyraźnej pomocy posłów Kukiz’15 oraz jednemu niezrzeszonemu, Łukaszowi Mejzie.

Teraz ustawa trafi an biurko prezydenta. Andrzej Duda może ją podpisać, zawetować lub skierować do Trybunału Konstytucyjnego.

Posłowie Konfederacji nie mają wątpliwości, że to wrzutka PiS, aby ukryć skutki wprowadzonych obostrzeń oraz sejmowe prace nad ustawą segregacyjną autorstwa posław Hoca.

Coś się stanie TVNowi? Wszystko wskazuje na to, że włos im z głowy nie spadnie, chodzi o zawieruchę – stwierdził na twitterze Robert Winnicki.

Nie ma wątpliwości, że obecnie trwać będzie „medialna debata” na temat wolności mediów w Polsce i samej ustawy. Politycy za wszelką cenę będą chcieli dyskutować w tym temacie, a nie o wyjątkowo kontrowersyjnym, zamordystycznym projekcie.

PS.
Jako redakcja obiecujemy, iż tym bardziej będziemy szczegółowo badać sprawę ustawy nr 1846 oraz innych zamordystycznych projektów, które będą wprowadzane do prac sejmowych pod przykrywką „debaty o wolności mediów”.