2

„LexKonfident” w Sejmowym koszu! Jest komentarz Jarosława Kaczyńskiego. „Nic o szczepionkach i rygorach…”

Share

Muszę się przyznać, że nie bardzo rozumiem tę postawę, bo w ustawie nie było nic o szczepionkach i rygorach – stwierdził Jarosław Kaczyński komentując odrzucenie przez Sejm ustawy „LexKonfident”.

Zdaniem prezesa Prawa i Sprawiedliwości wczorajszy wynik głosowania pokazuje, że opozycyjne ugrupowania nie chcą działać a jedynie krytykować rząd za podejmowane decyzje.

W naszym klubie nie było w tej sprawie dyscypliny, bo nie miałaby tutaj sensu. Można było także zanotować ogromną determinację grupy kwestionującej potrzebę szczepień, rygorów. Muszę się przyznać, że nie bardzo rozumiem tę postawę, bo w ustawie nie było nic o szczepionkach i rygorach. Była tylko oferta bezpłatnych badań – co tydzień. Ministerstwo Zdrowia widziało taką możliwość – oraz możliwość, podkreślam: możliwość, a nie przymus, formułowania roszczeń na zasadzie ustawowego domniemania. Nie bardzo więc rozumiem, o co chodzi – stwierdził Kaczyński.

Jak się okazuje zdaniem Kaczyńskiego wina leży nie tylko po stronie opozycji, ale także antyszczepionkowców. Według byłego premiera doszło do ich sojuszu przeciwko rządowi Mateusza Morawieckiego.

Skądinąd zabawne jest, choć nie śmieszne, bo nie ma z czego się śmiać, że opozycja jest tak bardzo przeciwko nam, że głosowała ramię w ramię z najbardziej radykalnymi przedstawicielami grupy antyszczepionkowców – podsumował.

Źródło: Polsat News