0

LGBT naciera na Ulicę Sezamkową! Nowa rodzina z „dwoma tatusiami”

Share

“Ulica Sezamkowa” ma nowych bohaterów. W ostatnim odcinku amerykańskiego programu dla dzieci pojawiła się rodzina … z dwójką ojców.

 

“Ulica Sezamkowa” to jeden z najstarszych programów edukacyjnych dla dzieci. Jest nadawany od 1969 aż do dziś. W Polsce emitowany w wersji z lektorem w pierwszej połowie lat 90., po czym emisję zakończono.

Z okazji Miesiąca Dumy nagrano specjalny odcinek, w którym pojawili się nowi bohaterowie – to rodzina z dwójką ojców. Jak informuje CNN pojawienie takiej rodziny ma na celu nie tylko nauczanie tolerancji, a również reprezentacji grup mniejszościowych na ekranie.

Ulica Sezamkowa’ zawsze była miejscem otwartym i przyjaznym dla wszystkich różnorodnych grup. Bardzo się cieszę, że mogę przedstawić brata Niny Dave’a, jego męża Franka i ich córkę Mię. (…) Jestem bardzo dumny, że mogłem współtworzyć ten ważny i przełomowy odcinek. Miłość to miłość, więc jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy wprowadzić tę wyjątkową rodzinę do naszej Sezamkowej społeczności. – czytamy na facebookowym profilu jednego z twórców Alana Muraoka.